Zestaw uszczelniający stosuje się do przeciwwodnej izolacji powierzchni, na których będą układane płytki ceramiczne, w pomieszczeniach narażonych na oddziaływanie wilgoci. Jest zalecana wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień wodoszczelności i występuje wysoka wilgotność (np. w natryskach, łazienkach, toaletach, pralniach, kuchniach itp.). Hydroizolacja może być użyta na każdym typie podłoża: ściany z płyt G-K, ściany tynkowane, ściany z bloczków gazobetonowych, materiały drewnopochodne, stare okładziny ceramiczne, stare okładziny kamienne, itp.
Płynna folia jest gotową do użycia jednoskładnikową, bezrozpuszczalnikową masą uszczelniającą w skład, której wchodzą dyspersja polimerowa, wypełniacze i dodatki modyfikujące. Po nałożeniu na podłoże i związaniu tworzy elastyczną powłokę hydroizolacyjną. Folia hydroizolacyjna przeznaczona jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi, przede wszystkim w pomieszczeniach wilgotnych (np. łazienkach, kuchniach, pralniach), do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej pod okładziny i wykładziny np. z płytek ceramicznych, glazury, terrakoty, podłogi z drewna i paneli oraz wykładzin syntetycznych.
Produkt przeznaczony do gruntowania chłonnych i porowatych podłoży na zewnątrz i wewnątrz budowli. Szczególnie zalecany do tynków cementowo – wapiennych, gazobetonów, płyt gipsowo -kartonowych i tynków cementowych. Produkt charakteryzuje się dużą zdolnością penetracji, jest głęboko wchłaniany w podłoże wzmacniając go, równocześnie umożliwiając „oddychanie”. Zalety te poprawiają strukturę podłoży, które przez upływ czasu straciły swoje właściwe parametry. Roztwór gruntujący poprawia przyczepność do powierzchni innych materiałów, które będą stosowane na zagruntowanym podłożu. Dzięki zmniejszeniu chłonności podłoża zmniejsza się zużycie nakładanych materiałów powłokowych farb emulsyjnych, klejów, szpachlówek mineralnych. Roztwór z uwagi na zawartość biocydu i fungicydu zabezpiecza gruntowane podłoże przed powstawaniem grzybów pleśniowych oraz rozwojem bakterii w produkcie.