Wiper Sp. z o.o.

Fundusze UE

Ogrzewanie podłogowe

Folia grzewcza sunfloor

Ogrzewanie podłogowe

Folia grzewcza - Sunfloor

Folia grzewcza to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które nadaje się do zastosowania wszędzie tam, gdzie maty grzewcze z kablem są trudne lub niemożliwe do zastosowania. Podstawę systemu stanowi cienka i elastyczna folia, na której nadrukowane zostały grafitowe paski zakończone płaskimi przewodami miedzianymi. Paski grafitu stawiają opór dla prądu, dzięki czemu rozgrzewają się, oddając ciepło podłodze. Folia grzejna ma jedynie 0,3 mm grubości, a jednocześnie jest wytrzymała i elastyczna.

Folie grzewcze są z powodzeniem stosowane zarówno w domach, jak i hotelach czy biurach. Są bardzo wydajne i jednocześnie ekonomiczne. Podobnie jak inne typy ogrzewania podłogowego dają przyjemne dużo bardziej naturalne ciepło niż w przypadku kaloryferów, piecyków czy klimatyzacji. Dzięki grzaniu od samej posadzki na całej powierzchni daje bardzo korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Ze względu na ograniczenie ruchów konwekcyjnych powietrza jest polecana dla alergików.

Folia grzewcza jest łatwa w instalacji i w zależności od mocy i potrzeb może stanowić dodatkowe lub główne źródło ogrzewania. Dostępna jest zarówno w pełnych zestawach z okablowaniem, folią paroizolacyjną, podkładami, jak i termostatem, a także osobno.

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji - Folia Grzewcza Sunfloor